SPOTKANIE Z PRZEDSIĘBIORCAMI
Treść
Z inicjatywy Wójta Gminy Korzenna - 14 grudnia 2007 roku w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie przedsiębiorców z terenu Gminy. Na zaproszenie Wójta odpowiedziało i przybyło na spotkanie około 70 przedsiębiorców.
Celem konferencji było przybliżenie możliwości wspierania finansowego działalności gospodarczej środkami zewnętrznymi. Cennymi wskazówkami na ten temat z przedsiębiorcami podzieliła się Pani AGNIESZKA GOŁĄB - Akredytowany Konsultant Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Omówiła sposoby pozyskiwania funduszy na prowadzenie różnych form działalności gospodarczej.
Głos zabrał Wójt Gminy - mówił o perspektywach rozwoju Gminy, stwierdził że w naszym wspólnym interesie leży pozyskiwanie jak największych funduszy dla Gminy.
Poinformował zebranych, że obecnie mamy zarejestrowanych w Gminie około 400 podmiotów od małych jednoosobowych firm, aż do dużych przedsiębiorstw.
Następnie głos oddano samym przedsiębiorcom, dyskusja była żywa, obracała się wokół spraw, które można rozwiązać u siebie w miejscu zamieszkania – w Gminie. Wśród wielu poruszanych przez przedsiębiorców tematów zrodził się pomysł utworzenia grupy inicjatywnej, której zadaniem będzie utworzenie Stowarzyszenia zajmującego się krzewieniem kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży na terenie Gminy. W skład grupy weszli: Maria Kogut, Zbigniew Miłkowski, Łukasz Michalik, Maciej Sikoński, Leszek Szambelan, Tadeusz Łatka i Jadwiga Kożuch. Wysoka frekwencja na obecnym spotkaniu pokazuje aktywność naszych Gminnych przedsiębiorców, dlatego jest ono bardzo ważne.
Ważne i nieostatnie.
Więcej >>>
Opr. H. Świderska
Autor: ...